این مردم خراسان هستند که به هوتگ احتیاجی ندارند، نه سیستان و بلوچستان ، آقای استاندار! گاندو ها همچنان جان می گیرند!

به گزارش رپید دانلود، قرارگاه احمدی روشن سیستان و بلوچستان در نامه ای به استاندار نوشت: گفته شما در خصوص عدم استفاده مردم از هوتگ ها صحیح است، اما نه برای سیستان و بلوچستان بلکه برای خراسان.

این مردم خراسان هستند که به هوتگ احتیاجی ندارند، نه سیستان و بلوچستان ، آقای استاندار! گاندو ها همچنان جان می گیرند!

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، قرارگاه احمدی روشن استان سیستان و بلوچستان در نامه ای به موهبتی، استاندار این استان ضمن یادآوری حوادث اخیر و کشته شدن چند کودک در هوتگ ها خواستار نظارت سریع این نهاد بر این معضل همیشگی در سیستان و بلوچستان شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای موهبتی، استاندار محترم استان سیستان و بلوچستان؛ ضمن عرض سلام و خسته نباشید و تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین احتراما به استحضار می رساند اخیرا و روز های گذشته موضوع هوتگ ها و شیوه آبرسانی در کل استان خبرساز شد که لازم است نکاتی خدمت شما عرض شود:

اولا باعث تاسف است که مسئولین اجرایی در استان هنوز از اخبار و اطلاعات نادرست و ناصحیح استفاده می کنند. اینکه شخص اول دولت در استان در نشست خبری با عصبانیت بگوید امروز هیچ کسی در استان از هوتگ ها آب نمی خورد ، باعث تعجب است.

چطور است که تنها در ده روز گذشته بیش از چهار کودک قربانی بی تدبیری شده اند و شما خم به ابرو نیاوردید و عصبانی نشدید؟ چطور است که گاندو ها هنوز دست بچه هایی همچون امسر، حمزه و... را قطع می کنند، اما جنابعالی نه تنها مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرید بلکه دستگا های متولی امر در امدادرسانی به گونه ای عمل می کنند ک شبهه دار است و در نهایت مجبورند او و امثال او را به پاکستان انتقال دهند.

فاصله برخی از این روستا ها با سد پیشین که یکی از پرآب ترین سد های سیستان است، کمتر از 15 کیلومتر است، اما ظلم است که در این روز ها آنان قربانی شوند و مسئولی در اتاق کاری خود بنشیند و بگوید هیچ کس از هوتگ ها آب نمی خورد. کاش به جای گفتن چنین حرف هایی حداقل با بازدید میدانی از مناطق بخش دشتیاری، کمی از زخم های آنان را التیام می بخشیدید و نمک بر زخم آنان نمی پاشیدید. یحمتل گفته شما در خصوص عدم استفاده مردم از هوتگ ها صحیح است، اما نه برای سیستان و بلوچستان بلکه برای خراسان.

دوما بیش از 1300 روستا با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در استان به صورت سقایی آبرسانی می شوند. این در حالی است که تانکر های توزیع آب تعدادشان بسیار کم است و درنتیجه به جای آنکه هر نفر روزی 15 لیتر از آب شرب استفاده کند در عمل کمتر از 5 لیتر سهمش می شود و در نتیجه استفاده از هوتگ ها نه از روی عادت بلکه از روی مجبوری است.

فی الحال امید است هرچه سریعتر نسبت به رفع این مسئله حیاتی تلاش شود و با حل مشکل توزیع آب دیگر شاهد قربانی شدن بچه ها و رنج و درد مردم نباشیم. این قصه پر درد آب و گاز و... که از شمال استان تا جنوب آن را با خود درگیر کرده ماحصل نبود مدیریت جهادی در همه این سال هایی است که هیچ گاه به آن توجه ای نشد.

امید است در ماه های باقی مانده دولت دوازدهم به این شیوه مدیریت به طور ویژه توجه شود و جنبش دانشجویی و دانشگاهیان استان نیز آماده ارائه راه چاره های منطقی و همیاری و همکاری با دولت محترم بوده اند و خواهند بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 517

به "این مردم خراسان هستند که به هوتگ احتیاجی ندارند، نه سیستان و بلوچستان ، آقای استاندار! گاندو ها همچنان جان می گیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مردم خراسان هستند که به هوتگ احتیاجی ندارند، نه سیستان و بلوچستان ، آقای استاندار! گاندو ها همچنان جان می گیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید