آشنایی با استادیوم اتحاد؛ خانه منچستری های ثروتمند

به گزارش رپید دانلود، ورزشگاه اتحاد، خانه تیم انگلیسی منچستر سیتی، مانند صاحب خانه اش هنوز نو پا است و تنها افتخاری که در تاریخ این ورزشگاه به چشم می خورد یک بار میزبانی از فینال لیگ اروپا است. اما این ورزشگاه یک ورزشگاه پیشرفته و زیبا است که به امکانات پیشرفته ای مجهز است و گنجایش نسبتاً بالایی هم دارد. در ادامه سری مقاله های آشنایی با ورزشگاه قصد داریم ورزشگاه این تیم منچستری که چند سالی است با تزریق سرمایه فراوان از یک تیم معمولی به تیمی مدعی تبدیل شده را به شما معرفی کنیم.

آشنایی با استادیوم اتحاد؛ خانه منچستری های ثروتمند

اطلاعات کلیدی

باشگاه: منچستر سیتی اف.سی (Manchester City FC)

سال تاسیس: 2002

گنجایش: 55.000 جایگاه

تاریخچه و توضیحات استادیوم

استادیوم اتحاد که با نام سرزمین های شرقی (Eastlands) هم شناخته می شود، پیش از سال 2002 با هدف برگزاری بازی های اتحادیه کشورهای مشترک المنافع ساخته شد. پس از رقابت ها، استادیوم به یک استادیوم فوتبال تبدیل شد تا به استادیومی مدرن برای باشگاه منچستر سیتی تبدیل شود و جایگزینی برای استادیوم پیشین آن ها، مین رود (Maine Road) باشد. باشگاه منچستر سیتی در آغاز فصل 2003-2004 لیگ برتر جزیره به این استادیوم نقل مکان کردند.

استادیوم اتحاد در سال 2008 میزبان بازی فینال لیگ اروپا بین تیم های زنیت سن پترزبورگ و گلاسکو رنجرز اسکاتلند بود که آن بازی با نتیجه 0-2 به سود زنیت انتها یافت. این استادیوم در ابتدا با نام شهر منچستر (City of Manchester) شناخته می شد اما با امضا قرارداد 10 ساله باشگاه منچستر سیتی با خطوط هوایی اتحاد امارات به عنوان حامی مالی، این استادیوم به اتحاد تغییر نام داد.

با تغییر نام استادیوم و امضا قرارداد مالی با اتحاد، باشگاه منچستر سیتی راه های ممکن برای توسعه استادیوم را آغاز کرد. باشگاه در ابتدا هدف بلند پروازانه ای در سر داشت و برنامه ریزی شده بود که سقف استادیوم بالاتر برود تا طبقه سوم جایگاه دیدنچیان در تمام جهات استادیوم ساخته شود اما این برنامه عملی نشد و به جای آن قرار شد فقط به جایگاه های پشت دروازه یک طبقه اضافه شود.

در تابستان سال 2014 کار توسعه جایگاه جنوبی استادیوم با اضافه کردن یک طبقه دیگر آغاز شد و ظرفیت استادیوم 6.000 جایگاه افزایش پیدا کرد. در همان زمان باشگاه گفت که قصد دارد به جایگاه های دو سمت کناری استادیوم هم 3 ردیف جایگاه اضافه کند که با این حساب گنجایش استادیوم برای آغاز فصل 2016- 2015 به 55.000 جایگاه رسید.

حال باشگاه در نظر دارد تا در صورت استقبال تماشگران و احساس نیاز به گنجایش بیشتر در استادیوم، جایگاه شمالی را هم سه طبقه کند که با این کار گنجایش اتحاد به 61.000 نفر می رسد.

راه های دسترسی به استادیوم

استادیوم اتحاد در قسمتی شرقی شهر منچستر و در فاصله حدود 5/2 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است و فاصله آن تا ایستگاه پیکدلی منچستر هم چیزی در همین حدود است.

پیاده روی از مرکز شهر تا استادیوم اتحاد حدود 30 دقیقه زمان می برد و از ایستگاه پیکدلی تا استادیوم هم چیزی حدود 25 دقیقه پیاده روی خواهید داشت. برای رسیدن به استادیوم کافی است از تابلوهای راهنمای سطح شهر کمک بگیرید.

البته انتخاب سریع تر برای رسیدن به استادیوم استفاده از سیستم متروی شهر منچستر است. کافی است از ایستگاه پیکدلی یا یکی از ایستگاه های مرکز شهر سوار قطار بشوید. اگر تصمیم گرفتید از مترو استفاده کنید، برای رفتن به استادیوم اتحاد سوار قطارهای راستا درویلسدن (Droylsden) بشوید و در ایستگاه مجموعه اتحاد (Etihad Campus) که دقیقاً کنار استادیوم واقع شده است، پیاده بشوید. سفر شما تا استادیوم حدود 10 دقیقه زمان خواهد برد.

اگر دوست داشتید از وسیله دیگری به جز مترو استفاده کنید، تعداد زیادی اتوبوس در اختیار شما قرار دارند که می توانند شما را به استادیوم برسانند. خطوط 53، 54، 185، 186، 216، 217، 230،231،232،233،243،235،236،237، X36 و X37 اتوبوس هایی هستند که در روزهای برگزاری بازی افراد را از نقاط مختلف شهر به سمت استادیوم می برند.

اگر قصد درارید با اتوموبیل به سمت استادیوم بروید، باید از جاده M60 استفاده کنید. از این جاده با استفاده از یکی از تقاطع های 22 یا 24 خودتان را به استادیوم برسانید.

آدرس استادیوم به این صورت است: Etihad Stadium, SportCity, Manchster, M11 3FF

کافه، رستوران و اقامتگاه های نزدیک به استادیوم

منطقه اطراف استادیوم اتحاد یکی از بهترین منطقه ها شهر منچستر است و انتخاب های زیادی برای غذا خوردن یا نوشیدنی دارید.

مرکز شهر هم در فاصله بسیار نزدیک با استادیوم قرار داد و می توان تا آنجا پیاده روی کرد، همچنین دسترسی آسان با استفاده از مترو هم باعث می شود که شما بتوانید به راحتی از کافه ها و رستوران های مرکز شهر هم استفاده کنید و پس از آن به سمت استادیوم بروید.

تقریباً هیچ هتلی در نزدیکی استادیوم اتحاد وجود ندارد، اما هتل Ibis Budget در فاصله حدود 10 دقیقه ای مرکز شهر واقع شده است. برای دیدن لیست هتل های نزدیک به استادیوم اتحاد روی این لینک کلیک کنید.

شما انتخاب های بسیار زیادی برای اقامت در حوالی ایستگاه پیکدلی دارید که تقریباً همه آن ها در دسته هتل های گران قیمت قرار می گیرند. The Portland by Thistle، Premier Inn، Britannia Hotel و Mercure چند هتل ارزان تر در این محدوده هستند. البته در نظر داشته باشید که به خاطر سیستم قوی حمل و نقل عمومی شهر منچستر شما در هر نقطه دیگری از شهر اقامت داشته باشید، مسئله ای برای رسیدن به استادیوم نخواهید داشت. برای دیدن لیست تمام هتل های شهر منچستر روی این لینک کلیک کنید.

بلیت بازی های تیم منچستر سیتی

بلیت بازی های تیم منچستر سیتی را می توان آنلاین یا از طریق شماره تلفن 1894 444 161 44+ خریداری کرد.

تقریباً تمام بلیت های بازی های مهم تیم منچستر سیتی در طول فصل به صورت کامل به فروش می فرایند اما برای بقیه بازی های این تیم می توان به راحتی بلیت تهیه کرد، به خصوص اگر بلیت ها را یک یا دو روز پیش از بازی خریداری کنید.

قیمت بلیت ها به صورت مستقیم به تیمی که منچستر سیتی برابر آن بازی خواهد کرد بستگی دارد. قیمت بلیت برای یک بازی کم دیدنگر از 35 پوند (175000 تومان) برای یک جایگاه در ردیف های پایینی پشت دروازه آغاز می شود و قیمت بلیت گران ترین بازی هم از 57 پوند (285.000 تومان) آغاز می شود.

اگر بلیت دیداری که قصد دیدنی آن را داشته باشید تمام شده باشد می توانید از طریق وب سایت Viagogo هم بلیت تهیه کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره بلیت بازی ها می توانید با شماره تلفن 1894 444 161 44+ یا ایمیل [email protected] تماس بگیرید.

تورهای استادیوم اتحاد

باشگاه منچستر سیتی تورهای همراه با راهنمایی برگزار می کند که از طریق آن ها علاقه مندان می تواننداز تمام اطراف استادیوم بازدید کنند. در واقع شما می توانید با شرکت در یکی از این تورها از رختکن ها، تونل ورود بازیکنان به زمین، اتاق کنفرانس و نیمکت ها بازدید کنید که حدود 70 دقیقه زمان می برد.

تورهای استادیوم اتحاد هر روز هفته بین ساعت های 10:30 تا 15:30 (15:00 در روزهای یکشنبه) برقرار هستند. اما در روزهای برگزاری بازی در این استادیوم، ساعت های برگزاری تور می تواند متغیر باشد.

تورهای این استادیوم را می توانید آنلاین یا از طریق شماره تلفن 1894 444 161 44+ با قیمت 16 پوند (80.000 تومان) خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر با آدرس ایمیل [email protected] تماس بگیرید.

منبع: کجارو
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1279

به "آشنایی با استادیوم اتحاد؛ خانه منچستری های ثروتمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با استادیوم اتحاد؛ خانه منچستری های ثروتمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید