7 مهارت اجتماعی مهم برای بچه ها

به گزارش رپید دانلود، بچه ها در صورتی که یاد بگیرند به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارند، می توانند این کار را انجام دهند. علاوه براین می توانند از رفتار والدین خود، این کار را الگوبرداری نمایند. این رفتار نیز در مهارت های اجتماعی بچه ها بسیار موثر است.

7 مهارت اجتماعی مهم برای بچه ها

آیا می خواهید بدانید مهمترین مهارت های اجتماعی برای کودک چیست؟ آیا در پی انتقال دادن این مهارت ها به کودک خود هستید؟

به گزارش تا شش، مهارت های اجتماعی و ایجاد ارتباطات مثبت اجتماعی نقش اساسی در زندگی بچه ها بازی می نمایند. برای اطلاع از این مهارت ها، مطلب زیر را از دست ندهید.

تقسیم کردن

تقسیم کردن دارایی ها و شادی ها با دیگران، یک رفتار محبت آمیز است. بچه های که می آموزند اسباب بازی یا خوراکی های خود را با دیگران قسمت نمایند، می توانند روابط اجتماعی خوبی برقرار نمایند. البته قرار نیست به زور یا از ترس چیزی یا کسی چنین کاری را انجام دهند. بلکه با میل خودشان می توانند در این مسیر قرار بگیرند.

همکاری با دیگران

بچه های که می توانند در قالب کارهای گروهی با دیگر همسالان خود و یا حتی بزرگسالان همکاری نمایند، به تدریج به مهارت های اجتماعی بسیار سازنده و پایدار مجهز می شوند و می توانند وقعیت های خوبی را ایجاد نمایند.

گوش دادن به دیگران

اگر بچه ها بیاموزند هنگام صحبت کردن دیگران، کمی سکوت نمایند و به صحبت ها گوش دهند، می توانند روابط اجتماعی خوبی را پایه گذاری نمایند. پس با تقویت مهارت گوش کردن در کوکان می توانیم در روابط آینده آنها موثرترعمل کنیم.

دنبال کردن دستورالعمل ها

بچه ها در صورتی که یاد بگیرند به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارند، می توانند این کار را انجام دهند. علاوه براین می توانند از رفتار والدین خود، این کار را الگوبرداری نمایند. این رفتار نیز در مهارت های اجتماعی بچه ها بسیار موثر است.

ارتباط چشمی

بچه های که هنگام صحبت کردن با دیگران از ارتباط چشمی خوبی برخوردارند، حتی می توانند در دل دیگران جا باز نمایند و ارتباطات خود را تحکیم بخشند.

پاسخ به درخواست یاری دیگران

اگر بچه ها تمرین نمایند که در برابر دیگران خنثی و بی تفاوت نباشند نیز می توانند روابط اجتماعی را توسعه دهند. از این طریق آنها می توانند هوش اجتماعی خود را نیز بهبود بخشند.

مزایای این 7 مهارت اجتماعی

بچه های که این مهارت ها را در خود پرورش می دهند در آینده موقعیت های لذت بخشی را تجربه می نمایند. در حقیقت مهارت های اجتماعی بایستی در سنین کودکی پایه گذاری و تحکیم شوند. در این صورت بچه ها از پیشرفت بهتر تحصیلی و شغلی برخوردار می شوند، موفقیت های بیشتری را تجربه نموده و می توانند روابط محبت آمیز و عاطفی عمیقی را پایه گذاری نمایند.

ترجمه و گرداوری: مهرنوش خالقی

منبع:

Verywellfamily.com

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1582

به "7 مهارت اجتماعی مهم برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 مهارت اجتماعی مهم برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید