کاهش 45 درصدی پروازها ، مردم حتی با پایین آوردن قیمت ها نیز استقبال نمی نمایند

به گزارش رپید دانلود، مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر گفت: تعداد پروازها فوق العاده کاهش پیدا نموده است، یعنی نسبت به بهمن ماه تقریباً تعداد پروازها بین 40 تا 45 درصد کاهش یافته و از هفته ای 100 پرواز تقریبا به هفته ای 60 پرواز رسیده ایم.

کاهش 45 درصدی پروازها ، مردم حتی با پایین آوردن قیمت ها نیز استقبال نمی نمایند

کمال دهقان منشادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شرایط پروازها گفت: چون در کل کشور و تمام فرودگاه ها هم مسافران ورودی و هم مسافران خروجی آنالیز می شوند احتمال اینکه از فرودگاهی به فرودگاه دیگر منتقل گردد فوق العاده پایین است؛ گواه این حرف نیز آماری است که در این مدت داشته ایم.

وی بیان نمود: از ابتدای اسفند ماه و شروع شیوع کرونا تا روز 25 اسفند در حدود 19 هزار نفر مسافر از فرودگاه بوشهر تردد نموده اند که البته نسبت به آمار بهمن ماه (یک ماه قبل) حدود 60 درصد کاهش داشته و از این 19 هزار نفر، ما هم مسافران ورودی و هم مسافران خروجی را چک می کنیم و در این مدت تنها دو نفر مشکوک شناسایی شده اند که جواب تست این افراد پس از انتقال به بیمارستان منفی شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر ادامه داد: آمار 2 نفر مشکوک در 19 هزار نفر -که آنها نیز جواب تستشان منفی بوده- یعنی اینکه درصد انتقال در فرودگاه ها با توجه به اقداماتی که در کل فرودگاه های سطح کشور انجام می گردد بسیار پایین است. در فرودگاه ها مسافران ورودی و خروجی تب سنجی می شوند، روزانه و بعد از هر پرواز کلیه ترمینال ها و تجهیزات ضدعفونی می شوند، مثلا فرودگاه بوشهر روزی 3 الی 4 بار ضدعفونی شده و همه پرسنل با تجهیزات بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و سایر لوازم بهداشتی سر پست خود حاضر می شوند. بنابراین با این اقدامات صورت گرفته امکان انتقال از فرودگاه خیلی پایین آمده است.

این مسئول اظهار کرد: مسئله مهم تر اینکه تعداد پروازها فوق العاده کاهش پیدا نموده است. یعنی نسبت به بهمن ماه تقریباً تعداد پروازها بین 40 تا 45 درصد کاهش یافته و از هفته ای 100 پرواز تقریبا به هفته ای 60 پرواز رسیده ایم. دوم اینکه فرقی نمی نماید مسافر از تهران بیاید یا مشهد، چون هر دو کانون هستند. ضمن اینکه تهران شرایط بدتری دارد و از شهرهای مختلف می آیند و از تهران به استان های دیگر می فرایند.

دهقان منشادی در مورد کاهش قیمت بلیط پروازها برای ترغیب مردم به سفر گفت: آمار مسافرت های هوایی مردم بسیار کم شده و حتی با پایین آوردن قیمت ها نیز استقبال نمی نمایند. وقتی 48 هزار مسافر به یک باره افت پیدا می نماید و به 19 هزار مسافر می رسد یعنی اینکه حتی اگر مجانی هم باشد بخش زیادی از مردم سفر نمی فرایند. همه قیمت ها کم شده چون تقاضا پایین آمده، ضمن اینکه باز هم با همه این تفاسیر مسافر نیست و اصلا پروازها پر نمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد پروازها خیلی کم شده است، گفت: پرواز کیش کامل باطل شده، آتا کلیه پروازهایش را باطل نموده، زاگرس در 10 روز گذشته تقریبا 90 درصد پروازهایش را باطل نموده و در این مدت تنها 2 پرواز انجام داده در حالی که پیش از این روزی 2 پرواز داشت، در واقع بیشتر شرکت ها فعالیت خود را محدود نموده اند.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر اعلام کرد: من در جلسه استانداری هم مطرح کردم که در فرودگاه ها با توجه به اقداماتی که انجام می گردد امکان انتقال یا شیوع ویروس فوق العاده پایین است، باید جاهای دیگری همچون جاده ها و خودروها رصد گردد.

این مسئول تاکید نمود: پروازها به شدت کاهش یافته و سفرها کم شده است، ضمن اینکه می توان گفت مسافران ما که رفته و آمده اند سالم بوده اند دلیل آن هم اینکه مسائل بهداشتی در حداقل صنعت هوایی به طور کامل رعایت می گردد، -نمی دانم در ترمینال ها و جاده ها و اتوبوسرانی چه اتفاقاتی می افتد- چون در تمام فرودگاه های کشور به صورت هماهنگ کار می گردد و هم ورودی ها و هم خروجی ها چک شده و همچنین ضدعفونی هایی که دائم انجام می گردد امکان انتقال ویروس به وسیله فرودگاه ها بسیار پایین آمده است.

کمال دهقان منشادی در پاسخ به اینکه آیا مسافران پرواز بوشهر-مشهد به قرنطینه رفته اند، عنوان نمود: ضمن تمام اقدامات بهداشتی و حفاظتی صورت گرفته، از این مسافران برگه تعهدنامه و یک سری اطلاعات گرفته شده تا شناسایی شده باشند و اگر در آینده به هر دلیلی مبتلا شدند بدانند که با چه کسانی بوده اند و چه کسانی همراه آنان بوده اند. این اقدام خوبی است که مسافران فرم اطلاعات داشته باشند.

منبع: چمدان
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 221

به "کاهش 45 درصدی پروازها ، مردم حتی با پایین آوردن قیمت ها نیز استقبال نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 45 درصدی پروازها ، مردم حتی با پایین آوردن قیمت ها نیز استقبال نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید