پیوستن ایران به کارآزمایی بالینی جهانی برای درمان کرونا

به گزارش رپید دانلود، به گزارش خبرنگار مهر، دکتر رضا ملک زاده در صفحه اینستاگرام خود گفت: ایران با 12 تیم پژوهشی به کارآزمایی بالینی بزرگ سازمان بهداشت جهانی بر روی چهار دارو برای درمان ویروس کرونا COVID-19 پیوسته است.

پیوستن ایران به کارآزمایی بالینی جهانی برای درمان کرونا

سازمان دنیای بهداشت (WHO) از کارآزمایی بزرگ بالینی بر روی چهار دارو برای درمان کرونا خبر داد.

این داروها شامل:

1. ترکیب دارویی برای درمان HIV

2. داروی مالاریا chloroquine و hydroxychloroquine)

3. داروی ضد ویروس ابولا (remdesivir)

4. داروی ترکیبی از (Ritonavir/ lopinavir و اینترفرون بتا)

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: ایران که از بزرگترین ظرفیت تحقیقات پزشکی در منطقه و در بین کشورهای اسلامی برخوردار است، با 12 تیم پژوهشی به مطالعه بزرگ کارآزمایی بالینی سازمان بهداشت دنیای پیوسته است. دکتر Henao Restrepo از بخش تحقیقات واکسن سازمان دنیای بهداشت امیدوار است به منظور دستیابی به نتایج قوی چندین هزار بیمار از سراسر دنیا در این مطالعه وارد شوند.

وی همچنین اضافه کرده است: کشورهای ایران، آفریقای جنوبی، آرژانتین و کشورهای اروپایی فرانسه، اسپانیا، آلمان، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ و انگلستان تا به امروز به این مطالعه پیوسته اند هیات نظارت بر این کارآزمایی بالینی سازمان بهداشت دنیای که SOLIDARITY نام گرفته اعلام کرده است بر ایمنی داده های دنیای و نتایج موقت آن در فواصل منظم به طور دقیق نظارت خواهد کرد. به گفته هیات نظارت، برای به دست آوردن نتایج قوی از این مطالعه، به احتمال زیاد چندین هزار بیمار باید جذب شوند. این مطالعه که می تواند در ده ها کشور انجام شود، به ساده ترین شکل ممکن طراحی شده تا بیمارستان های تحت الشعاع ویروس COVID-19 بتوانند در آن شرکت کنند.

ملک زاده در این مطلب آورده است: سازمان بهداشت دنیای همچنین امیدوار است که یک آزمایش پیشگیری برای تاثیر داروهایی که ممکن است کارکنان مراقبت های بهداشتی را از عفونت محافظت کند، انجام دهد. سازمان بهداشت دنیای تاکید کرده است تحقیقات بالینی دقیق در طول شیوع یک بیماری همیشه یک چالش بوده است، با این وجود این کارآزمایی ها، دریافت سریع پاسخ ها، تلاش برای فهمیدن اینکه چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مهم نیست بهترین روش برای پیشگیری از پیشروی ویروس است.

وی همچنین اعلام کرده است: برای کارآزمایی این داروها آنچه بیش از تعداد کشورها مهم است، تعداد نمونه ها و بیماران شرکت کننده است. بر همین اساس کشورهایی وارد مطالعه شده اند که از تعداد مناسبی از بیماران برای انجام مطالعه برخوردارند. با توجه به نمونه های در اختیار کشورها انتظار می رود تا 2.5 ماه آینده نتایج اولیه این کارآزمایی تعیین شود. ملاحظات اخلاقی این کارآزمایی بالینی در کمیته های اخلاق پژوهش وزارت بهداشت تصویب شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 241

به "پیوستن ایران به کارآزمایی بالینی جهانی برای درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوستن ایران به کارآزمایی بالینی جهانی برای درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید