پنحمین و آخرین نفتکش ایرانی وارد بندر ونزوئلا شد

به گزارش رپید دانلود، پنجمین و آخرین نفتکش ایرانی که روز گذشته وارد آب های ونزوئلا شده بود امروز وارد بندر این کشور شد تا محموله سوخت خود را به ونزوئلا تحویل دهد.

پنحمین و آخرین نفتکش ایرانی وارد بندر ونزوئلا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پنجمین و آخرین نفتکش حامل سوخت و تجهیزات ایران وارد بندر ونزوئلا شد تا محموله خود را تحویل دهد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این نفتکش که کلاول نام دارد روز گذشته وارد آب های ونزوئلا شده بود. سه روز پیش فاکسون دیگر نفتکش ایرانی، مواد سوختی را که بسیار مورد نیاز ونزوئلا است به این کشور تحویل داده بود.

سه نفتکش قبلی ایران با نام های فورچون، فارست و پتونیا نیز محموله های سوخت خود را به ونزوئلا تحویل داده بودند.

ایران و ونزوئلا تحت تحریم های آمریکا قرار دارند و واشنگتن در حال رصد این عرضه سوخت است و به دولت، بنادر، کشتی داران و بیمه گران هشدار داده است که در صورت کمک به نفتکش ها با اقدامات تحریمی روبرو خواهند شد.

در بیشتر 1800 پمپ بنزین ونزوئلا، خودروساوران می توانند ماهانه 60 تا 120 لیتر بنزین با نرخ یارانه ای حدود 2.5 دلار در هر لیتر خریداری کنند. بیش از این مقادیر دیگر شامل یارانه نمی شود و گران تر است.

اقدام ایران و ونزوئلا در حالی که هر دو کشور تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، بازتاب های زیادی داشته و عصبانیت مقامات واشنگتن را به دنبال داشته است.

بنزین ونزوئلا که روزگاری ارزان ترین بنزین جهان به شمار می رفت اکنون به گران ترین در جهان تبدیل شده است. در 27 آوریل حدود یک ماه پیش، هر گالن بنزین در ونزوئلا 7.57 دلار (هر لیتر بیش از 2 دلار) فروخته می شد که یکی از گران ترین نرخ ها در جهان به شمار می رفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 374

به "پنحمین و آخرین نفتکش ایرانی وارد بندر ونزوئلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنحمین و آخرین نفتکش ایرانی وارد بندر ونزوئلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید