ناسا جایگزین باتری های لیتیومی را پیدا کرد

به گزارش رپید دانلود، ناسا مدعی است که با ساخت باتری هایی متفاوت و بهتر از باتری های لیتیوم -یون موانع ساخت هواپیمای برقی را از میان برخواهد داشت.

ناسا جایگزین باتری های لیتیومی را پیدا کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، پژوهشگران مرکز معماری باتری های حالت جامد با ایمنی و شارژپذیری ارتقایافته ناسا یک باتری با بازدهی بالا ساخته اند که می تواند در عین ذخیره الکتریسته کافی به سرعت آن را انتقال دهد. سرعت انتقال و ذخیره کافی باتری، فاکتورهای حیاتی برای ساخت هواپیمای برقی است.

کارایی باتری مدت هاست که راه ساخت هواپیماهای برقی را سد نموده است.

در حال حاضر باتری های موجود از فناوری لیتیوم-یون استفاده می نمایند اما ناسا نوع متفاوتی از باتری های حالت جامد را به میدان آورده است که سبک تر هستند و در عین حال می توانند انرژی بیشتری از باتری های لیتیوم -یون ذخیره نمایند.

باتری های لیتیوم -یون تا پیش از دستاورد ناسا فزونی چشمگیری به باتری های حالت جامد قدیمی تر داشتند که مهم ترینش انتقال سریع تر انرژی (دیس شارژ) بود. ناسا مدعی است که مشکل باتری های حالت جامد را در این زمینه حل نموده است.

روکو ویجیانو محقق ارشد پروژه در ناسا می گوید: طراحی تازه باتری را تا 40 درصد سبک تر می نماید و در عین حال تا سه برابر انرژی بیشتری ذخیره می نماید.

مهم ترین عامل در طراحی هواپیما ایمنی است. ممکن نیست هواپیمای برقی ساخت که احتمال آتش گرفتن باتری هایش در آسمان وجود داشته باشد.

از آنجا که باتری های لیتیوم-یوم حاوی میزان زیادی مایع قابل اشتعال هستند هر سلول باتری یک قاب فلزی جداگانه دارد تا از نشت مایع جلوگیری گردد. به این ترتیب وزن باتری ها افزایش پیدا می نماید. در عین حال با آسیب تماشا قاب فلزی امکان آتش گرفتن بسیار بالا می رود.

در نقطه مقابل باتری های حالت جامد حتی در صورت آسیب تماشا همچنان می توانند با ایمنی بالا به کار ادامه دهند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 تیر 1402 بروزرسانی: 24 تیر 1402 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1601

به "ناسا جایگزین باتری های لیتیومی را پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا جایگزین باتری های لیتیومی را پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید