مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر آغاز شد

به گزارش رپید دانلود، مصر امروز (دوشنبه) و فردا شاهد مرحله دوم از انتخابات پارلمانی در استان هایی است که مرحله نخست انتخابات پارلمانی در آنها برگزار شد.

مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر آغاز شد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به نقل از العربی الجدید، 222 نامزد در این انتخابات برای معین تکلیف 111 کرسی فردی در 14 استان الجیزه، الفیوم، بنی سویف، المنیا، اسیوط، الوادی الجدید، سوهاج، قنا، الاقصر، أسوان، البحر الاحمر، اسکندریه، بحریه و مطروح شرکت می کنند.

در دور نخست تکلیف 31 کرسی فردی و 142 کرسی بر اساس فهرست های بسته معین شد.

حزب سلفی نور نتوانست هیچ کرسی را در دور نخست طی مرحله اول و دوم انتخابات کسب کند.

همچنین دادگاه عالی اداری، تصمیم هیات ملی انتخابات برای اعلام نتیجه انتخابات مجلسی در سه حوزه در استان های اسکندریه، البحریه و الفیوم را به دلیل اشتباهات در اعلام نتیجه لغو کرد.

فهرست ملی که هدایت آن را حزب آینده وطن برعهده داشته و در آن، تعدادی از احزاب حامی نظام عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر حضور دارند، تمامی کرسی های اختصاص یافته برای فهرست بسته را در دو مرحله انتخابات با 284 کرسی و همچنین اکثریت قاطع کرسی های فردی در دور نخست طی دو مرحله را از آن خود کرد.

اما این فهرست، تعدادی از دیگر احزاب حامی نظام مصر را به حاشیه راند که خشمی را در داخل این احزاب برانگیخت.

نیمی از کنندگان مجلس مصر به شکل مستقل و نیمی دیگر از طریق ائتلاف های حزبی انتخاب می شوند و مطابق با قانون این کشور یک چهارم کرسی های مجلس به کنندگان زن اختصاص می یابد.

مرحله دوم در 13 استان برگزار می شود. مجلس مصر 568 عضو دارد که 284 تن با رای گیری سراسری مستقیم و 284 تن با فهرست های بسته مطلق انتخاب می شوند. رئیس جمهور نیز می تواند حدود پنج درصد اعضا را خودش معین کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 671

به "مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید