قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد ، خسارت 2 میلیاردی متهم به شرکت مخابرات

به گزارش رپید دانلود، رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی مکالمات تلفنی اطلاع داد و گفت: این متهم مبلغ 2 میلیارد تومان خسارت به شرکت ارتباطات زیر ساخت تحمیل نموده است.

قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد ، خسارت 2 میلیاردی متهم به شرکت مخابرات

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در تشریح این خبر اظهار کرد: نماینده حقوقی شرکت مخابرات به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت افراد ناشناسی به وسیله خطوطی اقدام به سواستفاده از پهنای باند بین الملل و برقراری غیرقانونی ارتباط تلفنی خارج به داخل نموده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه شاکی گفت علاوه بر خسارت های امنیتی حدود 20 میلیارد ریال به شرکت ارتباطات زیر ساخت نیز خسارت وارد شده است، اضافه کرد: تیمی از افسران این پلیس با آنالیز مستندات و شواهد و حساسیت موضوع، پرونده را در دستور کار قرار دادند و پس از چند روز کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده و روش های فنی و پلیسی پیروز به شناسایی خطوط و شناسایی متهم به نام (م. ف) شدند.

وی گفت: متهم با استفاده از روش های مختلف مثل تغییر کابل کشی های مخابراتی سعی در پنهان کردن این عمل مجرمانه داشت که درنهایت شیوه مجرمانه وی شناسایی شد.

سرهنگ گودرزی عنوان داشت: در تحقیقات اولیه تعیین شد متهم با استفاده از شیوه انتقال تماس های تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور با 28 خط فعال مکالمات تلفنی را قاچاق و از پهنای باند بین الملل سواستفاده نموده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان نمود: با هماهنگی مرجع قضائی و تحقیقات میدانی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات مخابراتی و رایانه ای به پلیس فتا انتقال یافت. وی در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود، اما پس از روبرو شدن با ادله و مستندات لب به اعتراف گگردد.

سرهنگ گودرزی شرح داد: همانطور که می دانید مکالمات بین الملل باید به وسیله مراکز ارتباط بین الملل کشور مبدا و مقصد برقرار گردد و برقراری این ارتباطات از مبادی غیرقانونی و غیررسمی، ترمینیشن (از خارج به داخل) غیرمجاز و یا همان قاچاق مکالمات تلفنی نامیده می گردد.

وی گفت: افرادی که اقدام به قاچاق مکالمات تلفنی می نمایند با سوء استفاده از یارانه هایی که دولت به مکالمات تلفنی شهروندان اختصاص می دهد اقدام به ترانزیت (برقراری) ارتباطات سایر کشورها به وسیله ایران و یا به داخل ایران می نمایند. بنابراین به جای این که ارتباطات دیگر کشورها به طور مستقیم به مقصد ارسال گردد به ایران ارسال و به وسیله مراکز بین الملل ما به کشور مقصد ارسال می گردد بدین ترتیب از این یارانه به نفع دیگر کشورها استفاده می نمایند که این امر خسارت غیرقابل جبرانی را به اقتصاد کشورمان وارد می نماید.

سرهنگ گودرزی به شهروندان توصیه کرد: در صورتی که متوجه تغییرات محسوسی در مبلغ مندرج در قبض تلفن خود شدند، مراتب را سریعاً به شرکت ارتباطات زیر ساخت اعلام تا پس از آنالیز و تأیید، در صورت لزوم برای آنالیز بیشتر به پلیس فتا ارسال گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 418

به "قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد ، خسارت 2 میلیاردی متهم به شرکت مخابرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد ، خسارت 2 میلیاردی متهم به شرکت مخابرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید