عرضه اولیه 140 شرکت جدید

به گزارش رپید دانلود، به گزارش خبرنگاران، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، بیان نمود: سال گذشته در چهار ماه ابتدایی 30 هزار میلیارد تومان تامین اقتصادی اجرا شده بود، بدین ترتیب سال جاری تامین اقتصادی بوسیله بازار سرمایه بیش از سه برابر رشد داشته است.

عرضه اولیه 140 شرکت جدید

وی با اشاره به هدف گذاری های صورت گرفته، رونق بازار ثانویه به بازار اولیه و فراوری راهنمایی می گردد، گفت: هفته گذشته شورای عالی بورس، سقف صندوق های سرمایه گذاری را از 10 به 30 هزار میلیارد تومان افزایش داد که به این ترتیب هم دولت در انتشار اوراق و هم شرکت ها می توانند از این منابع استفاده نمایند.

قالیباف اصل با بیان اینکه تا هفته گذشته یک عرضه اولیه در روزهای چهارشنبه انجام می شد، گفت: هفته گذشته عرضه اولیه دو برابر شد و این در حالی است که آمار عرضه اولیه سال جاری در مقایسه با سال گذشته بسیار بیشتر است و بطور نمونه کل سال گذشته پنج هزار و 300 میلیارد تومان عرضه اولیه انجام شد، در حالی که در چهار ماه نخست سال جاری ارزش عرضه های اولیه از 13 هزار و 700 میلیارد تومان گذشت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه از ابتدای سال اقدام های زیادی را برای تسهیل حضور بخش خصوصی در بازار سرمایه و تامین اقتصادی آنها انجام داده ایم، اضافه کرد: سال جاری سران سه قوه مصوبه خوبی در این باره داشتند. از جمله اقتصادیات شرکت هایی که سال جاری وارد بورس می شوند، دوباره آنالیز نمی گردد که انتظار می رود بخش خصوصی از این امکان به خوبی استفاده کند.

قالیباف اصل شرح داد: اکنون 90 شرکت در فرابورس و 50 شرکت در بورس اوراق بهادار تهران در فرایند پذیرش قرار دارند، ضمن اینکه سال جاری بیشترین فعالیت در بازار سرمایه بر تقویت تامین اقتصادی متمرکز شده است.

منبع: پایگاه خبری بازارسرمایه ایران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 485

به "عرضه اولیه 140 شرکت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه 140 شرکت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید