سن جهان چقدر است؟

به گزارش رپید دانلود، محققان با استفاده از تلسکوپ آتاکاما و با اندازه گیری قدیمی ترین نور در جهان، سن آن را تخمین زدند. گروه های پژوهشی دیگر برای تخمین سن جهان، کهکشان ها را اندازه گیری کرده اند.

سن جهان چقدر است؟

طبق یک تحقیق جدید، جهان 13.8 میلیارد ساله شده است. در سال های اخیر برخی پژوهش ها حاکی از آن بود که احتمالاً جهان جوان تر از سن تقریبی خود باشد.

محققان با استفاده از تلسکوپ آتاکاما و با اندازه گیری قدیمی ترین نور در جهان، سن آن را تخمین زدند. گروه های پژوهشی دیگر برای تخمین سن جهان، کهکشان ها را اندازه گیری کرده اند.

به همین دلیل گروهی از فیزیک اخترشناسان تصویر قدیمی ترین نور جهان را بررسی و تایید کردند سن جهان 13.8 میلیارد سال است. دستیابی به بهترین تصویر از دوران اولیه ظهور جهان به محققان کمک کرد به درک بهتری از شیوه تشکیل زمین، شیوه خاتمه جهان و حتی زمان خاتمه جهان برسند.

بر طبق این تحقیقات، رصد تصویر واضح تر از سال های اولیه جهان به درک بهتر شیوه پدید آمدن گیتی کمک کرده است. همچنین در این پژوهش محققان از مشاهدات تلسکوپ آتاکاما در شیلی استفاده کردند تا یافته های جدید خود را با اطلاعات ماهواره پلانک مقایسه کنند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 457

به "سن جهان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن جهان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید