ساده ترین راه چاره های خانگی برای درمان درد زانو

به گزارش رپید دانلود، متخصصان می گویند با بعضی اقدامات ساده می توان درد زانو را در منزل درمان کرد.

ساده ترین راه چاره های خانگی برای درمان درد زانو

خبرنگاران - درد زانو یکی از رایج ترین دلایل مراجعه افراد به پزشک محسوب می گردد. زانو ها فراتر از یک اندام که خم شده و دارای قابلیت انعطافی هستند، وظیفه تحمل وزن بدن را به همراه پا بر عهده دارند.

اصلی ترین علت بروز درد در ناحیه زانو ایجاد التهاب است. التهاب یک پاسخ فیزیولوژیک بدن به جراحت محسوب می گردد. به طور معمول متخصصان برای درمان درد زانو در پی از بین بردن چرخه التهابات هستند. فرایند یک التهاب در بدن به این گونه است که پس از وقوع یک جراحت، موادی که باعث بروز التهاب در بدن هستند برای ترمیم آن وارد زانو می شوند.

اگر جراحت و التهابی که متعاقب آن به وجود می آید درمان نگردد، فرد دچار مشکل التهاب مزمن می گردد. این فرایند را می توان با کنترل موادی که در بدن ایجاد التهاب می نمایند و یا ممانعت از جراحت بیشتر به بافت کنترل کرد.

ساده ترین راه چاره های خانگی برای خلاصی از درد زانو ها شامل موارد ذیل می شوند:

1- حفاظت از زانو ها برای جلوگیری از تروما (جراحت) بیشتر: برای این کار می توانید از زانوبند بهره ببرید. در حال حاضر پد هایی در بازار موجود هستند که با بسته شدن در بخش استخوان کشکک زانو، مانع از آسیب های بیشتر به این بخش می شوند.

2- دادن استراحت به زانوها: در صورت داشتن درد در ناحیه زانو بهتر است از انجام فعالیت های سنگین و زیاد اجتناب کنید. استراحت کافی به زانو ها زمان کافی برای التیام را می دهد و فراتر از آن مانع از آسیب های بیشتر به زانو می گردد.

3- استفاده از یخ: قرار دادن یخ بر روی زانو باعث کاهش تورم و التهاب آن شده و برای هر دو زانو درد ناشی از جراحت مزمن و حاد مفید است. توصیه می گردد روزانه 2 تا 3 بار و در هر بار 20 تا 30 دقیقه کمپلکس یخ را بر روی زانو ها قرار دهید.

4- بالا بردن پاها: شاید بسیار ساده و ابتدایی به نظر برسد؛ اما قرار دادن پا ها بالاتر از سایر بخش های بدن به کاهش التهاب یاری می نماید. این موضوع گردش مایعات در بخش پا و زانو را تسهیل نموده و منجر به بازگشت مایعات به گردش خون طبیعی بدن می گردد.

5- استفاده از دارو های غیر استروئیدی: دارو های غیراستروئیدی و ضدالتهابی مفیدی در بازار وجود دارند که می توانند درد شدید زانو را تسکین دهند. از مهمترین این دارو ها می توان به ایبوپروفن و ناپروکسن اشاره نمود.

منبع: وب ام دی

بیشتر بخوانید

خبرنگاران علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 1351

به "ساده ترین راه چاره های خانگی برای درمان درد زانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساده ترین راه چاره های خانگی برای درمان درد زانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید