حمل و نقل عمومی تورنتو؛ هر آنچه باید بدانید

به گزارش رپید دانلود، اگر از تورنتو بازدید می کنید و یا تازه به این شهر کانادا مهاجرت نموده اید، قطعا فاقد خودروی شخصی هستید. بهترین راه برای گشت و گذار در تورنتو و انجام دادن کارهای شخصی، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است. این روزها در غرب با گسترش حمل و نقل عمومی و حتی تاکسی های اینترنتی کمتر کسی به فکر تملک خودروی شخصی می افتد. تازه اگر خودروی شخصی هم داشته باشید ترافیک تورنتو مخصوصا در ساعات اوج ترافیک شما را منصرف می نماید. پارکینگ ها هم هزینه زیادی روی دست شما خواهند گذاشت. اما با این حال در تورنتو شرکت های کرایه ماشین هم وجود دارند که می توانید ماشین دلخواه خود را از آنها بگیرید. گذشته از این، می توانی داز دوچرخه و پای پیاده خود هم یاری بگیرید تا هم به مقصد برسید وهم ورزش نموده باشید.

حمل و نقل عمومی تورنتو؛ هر آنچه باید بدانید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

اما اگر بخواهید از سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو بهره مند شوید باید بدانید که کمیسیون ترانزیت تورنتو یا TTC در سه حالت مسافران را جا به جا می نماید: مترو، تراموا و اتوبوس - برای همه این وسائل نقلیه در مرکز و حاشیه تورنتو مسیرهای تعیین و گسترده ای تدارک دیده شده است.

برای استفاده از این سه نوع وسیله نقلیه عمومی احتیاج به بلیت دارید؛ بلیت های روزانه و هفتگی به شما امکان استفاده نامحدود از این وسائل نقلیه را می دهد. مترو و تاکسی شما را به فرودگاه بین المللی پیرسن تورنتو یا YYZ می رسانند. اما تاکسی ها طبیعتا کمی گران تر از مترو هستند.

متروی تورنتو

اگر عجله دارید متروی تورنتو طبیعتا بهترین گزینه برای رسیدن به مقصد است. اما این مترو به گستردگی شبکه حمل و نقل روی زمین نیست. متروی تورنتو دو خط اصلی دارد : خط زرد از شمال به جنوب و مجددا از جنوب به شمال می رود. خط دیگر خط سبز است که با عبور از ناحیه تورنتوی بزرگ از شرق به غرب می رود. در طول هفته و روزهای یکشنبه متروی تورنتو از ساعت 6 صبح آغاز به کار می نماید و تا 1:30 نیمه شب فعالیت خود را ادامه می دهد. قطارها هر چند دقیقه یک بار سر می رسند؛ در روزهای شنبه متروی تورنتو از ساعت 8 صبح تا 1:30 نیمه شب فعالیت دارد.

یک سفر ساده به وسیله هر وسیله نقلیه متعلق به TTC حدود 3.25 دلار کانادا تمام می گردد اما اگر بیش از یک بار در هفته و روز سفر درون شهری دارید، بهترین گزینه خرید بلیت های روزانه و هفتگی خواهد بود. بلیت های روزانه 12.50 دلار کانادا و بلیت های هفتگی 43.75 دلار هزینه خواهند داشت.

اتوبوس ها و ترامواهای تورنتو

جاهایی که متورو شما را نمی رساند، اتوبوس و تراموا می رساند. در اینجا هم به بلیت احتیاج خواهید داشت. بیشتر ترامواها 24 ساعته فعالیت دارند؛ اتوبوس ها هم از 6 صبح (و یکشنبه ها از 8 صبح) تا 1 بامداد فعالیت دارند.

کشتی

تنها راه برای تردد در جزایر تورنتو سوار شدن بر کشتی است. کشتی ها از ترمینال جک لیتن که در مرکز شهر واقع شده است حرکت نموده و توریست ها را به جزایر مختلف می برند. بلیت این کشتی ها معمولا 7.71 دلار کانادا برای بزرگسالان و 3.72 دلار کانادا برای بچه ها زیر 14 سال است.

تاکسی های تورنتو

تاکسی های تورنتو هم مانند تاکسی های بسیاری از شهرهای بزرگ جهان در دسترس هستند. کافی است کنار خیابان دست تکان دهید و یا مقابل یک هتل بزرگ یا مرکز تفریحی منتظر بمانید. اما نباید فراموش کنید که کرایه تاکسی ها سریع افزایش می یابد. استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی نظیر مترو و تراموا ممکن است دردسرهایی داشته باشد اما به شما امکان صرفه جویی در هزینه را خواهد داد و شما از آن پول برای خرید سوغاتی و تفریح استفاده خواهید نمود. همانطور که می دانید شرکت های تاکسی اینترنتی نظیر اوبر و لیفت هم در سراسر تورنتو فعالیت دارند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 119

به "حمل و نقل عمومی تورنتو؛ هر آنچه باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل عمومی تورنتو؛ هر آنچه باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید