حقوق کارگران در نیمه دوم سال 99 دوباره زیاد می گردد؟

به گزارش رپید دانلود، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از آنالیز افزایش مجدد حقوق کارگران در نیمه دوم با حضور نمایندگان جامعه کارگری سال جاری اطلاع داد.

حقوق کارگران در نیمه دوم سال 99 دوباره زیاد می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، خلیل بهروزی فر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایین بودن حقوق کارگران و تناسب نداشتن آن با نرخ تورم اظهار کرد: امروز نرخ تورم موجود در کشور بیش از 50 درصد است اما حقوق کارگران و مشمولان قانون کار، طبق مصوبه شورای عالی حقوق و دستمزد، صرفاً 33 درصد در امسال افزایش یافته است.

وی با تأکید بر اینکه تصمیمات برای افزایش حقوق کارگران پیش از سال 99 و در اواخر سال گذشته اتخاذ شده است، متذکر شد: در آن مقطع زمانی هنوز با بحران شیوع بیماری کرونا (کووید-19) و افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن و اجاره بها روبرو نبودیم بنابراین باید تهمیداتی برای افزایش مجدد حقوق کارگران در نیمه دوم سال اندیشیده گردد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: معتقدم باید در میزان حقوق کارگران در شرایط فعلی که با افزایش سرسام آور هزینه ها روبه رو هستیم، تجدیدنظر گردد. البته برنامه ریزی هایی برای برگزاری نشست ویژه ای در کمیسیون برای افزایش مجدد حقوق کارگران و مشمولان قانون کار انجام داده ایم.

اسماعیلی ادامه داد: قرار است در یکی از جلسات کمیسیون اجتماعی مجلس در هفته آینده افزایش مجدد حقوق کارگران و مشمولان قانون کار و پیشنهادهای نمایندگان در این باره مورد آنالیز قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در این جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس برای آنالیز مجدد افزایش حقوق کارگران از نمایندگان کارگری نیز دعوت خواهیم کرد تا در جلسه حضور داشته باشند، گفت: در این جلسه پیشنهادهای نمایندگان و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس برای چگونگی افزایش مجدد حقوق کارگران مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: امیدواریم شرایطی فراهم گردد تا حقوق کارگران به تناسبی با نرخ تورم برسد، زیرا در شرایط موجود حقوق کارگران با نرخ تورم تناسب ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 522

به "حقوق کارگران در نیمه دوم سال 99 دوباره زیاد می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق کارگران در نیمه دوم سال 99 دوباره زیاد می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید