جزئیات گزارش آژانس اتمی درباره فعالیت هسته ای ایران ، ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است ، یکی از دو محل مورد توافق بازرسی شد

به گزارش رپید دانلود، آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود که در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفته تأیید نموده که میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است.

جزئیات گزارش آژانس اتمی درباره فعالیت هسته ای ایران ، ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است ، یکی از دو محل مورد توافق بازرسی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی اش درباره برنامه هسته ای ایران اعلام نمود که ایران اجازه بازرسی یکی از دو محلی را که بر سر بازرسی آن در هفته گذشته توافق شده بود ایجاد نموده است.

بر اساس یکی از دو گزارش آژانس که به رویت رویترز رسیده است، آژانس یکی از این تاسیسات را بازرسی نموده و نمونه برداری محیطی به عمل آورده است. نمونه های ذکر شده در این گزارش اشاره به هدف ردیابی مواد هسته ای دارند که احتمال داشت در این محل ها وجود داشته باشد.

طبق این گزارش، بازرسان آژانس در تاریخ توافق شده دیگری با ایران که در سپتامبر 2020 خواهد بود برای نمونه برداری از محیط به یکی دیگر از این دو محل خواهند رفت.

در این گزارش آمده است که ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران به تازگی 534 کیلوگرم افزایش داشته و الان کل ذخایز 21054 کیلو هست که تقریبا به همان میزان سه ماه گذشته بوده است.

این میزان بیش از 10 برابر حد اعلام شده در توافق هسته ای ایران است.

اگرچه این میزان از ذخایر از چندین تن اورانیوم با غنای پایینی که ایران پیش از توافق هسته ای جمع آوری نموده بود بسیار پایین تر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 529

به "جزئیات گزارش آژانس اتمی درباره فعالیت هسته ای ایران ، ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است ، یکی از دو محل مورد توافق بازرسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات گزارش آژانس اتمی درباره فعالیت هسته ای ایران ، ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است ، یکی از دو محل مورد توافق بازرسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید