تشکیل پنج کارگروه ویژه در کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق

به گزارش رپید دانلود، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، امیر حسین فروغ با تاکید بر اهمیت و جایگاه کمیته غواصی گفت: به جز ایران و مصر در سایر کشورهای جهان فعالیت های مربوط به غواصی در قالب یک فدراسیون پیگیری می شود. البته در مصر توجه به غواصی و فعالیت های آن به مراتب بیشتر از نجات غریق است اما در ایران عکس این موضوع را شاهد هستیم.

تشکیل پنج کارگروه ویژه در کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق

وی با اشاره به فعالیت های پیشین کمیته غواصی در ایران گفت: نوعِ نگاهی که دنیا به غواصی دارد بیانگر اهمیت این رشته و لزوم صرفِ انرژی و هزینه های لازم برای آن است با این حال در گذشته به کمیته غواصی در فدراسیون ایران خیلی پرداخته نشد و حتی شاهد تشکیل کارگروه هایی مانند کارگروه آزمون بودیم که در دنیا شناخته شده نیستند. کارگروه آموزش هم در کمیته غواصی تشکیل شده بود در حالی که این کارگروه و فعالیت های تعریف شده برای آن بیشتر مربوط به کمیته آموزش می شود.

سرپرست کمیته غواصی با بیان اینکه این کمیته برای پیگیری اهداف خود نیازمند تشکیل کارگروه های اصلی و تاثیر گذار است از تشکیل پنج کارگروه خبر داد و اینکه این کارگروه ها با عنوان های کارگروه فنی، کارگروه مسابقات، کارگروه نظارت و بازرسی، کارگروه محیط زیست و کارگروه غواصی بچه ها پیگیر فعالیت های خود خواهند بود.

وی که به عنوان مدرس ارشد فدراسیون دنیای غواصی هم فعالیت دارد بر اهمیت آغاز به کار و فعالیت هر یک از این کارگروه ها تاکید و شرح داد: در این بین کارگروه فنی مهمترین کارگروه به حساب می آید. می توان گفت که فعالیت تمام کارگروه ها تقریباً زیر نظر این کارگروه دنبال می شود. خروجیِ فعالیت ها در تمام کارگروه ها باید به تایید کارگروه فنی برسد تا در نهایت به عنوان خروجی کمیته غواصی ملاک عمل و تصمیم گیری قرار بگیرد.

به گفته فروغ به دلیل اهمیت و جایگاه کارگروه فنی در کمیته غواصی، این کارگروه از غواصان با تجربه از سیستم های آموزشی مختلف و با تجربه بین المللی تشکیل خواهد شد.

سرپرست کمیته غواصی تاکید کرد: کارگروه های دیگری هم هستند که می توانند به عنوان زیر مجموعه این کمیته تشکیل و آغاز به کار کنند اما فعلاً در اولویت نیستند. در حال حاضر تشکیل این پنج کارگروه را در دستور کار داریم تا با فعال کردن آنها اهداف موردنظر برای ساماندهی غواصی کشور را دنبال کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 851

به "تشکیل پنج کارگروه ویژه در کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل پنج کارگروه ویژه در کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید