برنامه دولت بایدن برای احیای داعش در عراق و سوریه

به گزارش رپید دانلود، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، علی الصطوف نماینده مجلس سوریه بیان کرد که دولت جدید آمریکا به دنبال احیای مجدد تشکیلات تروریستی داعش در عراق و سوریه است.

برنامه دولت بایدن برای احیای داعش در عراق و سوریه

وی اضافه کرد: دولت بایدن در پشت پرده درگیری های تروریستی در سوریه و عراق قرار گرفته است.الصطوف بیان نمود: ما شاهد آنچه که در الجزیره، الحسکه، القامشلی و صحرای سوریه می گذرد هستیم.

وی ادامه داد: این اقدامات با هدف بازگرداندن گروه تروریستی داعش به منظور تکمیل پروژه های تجزیه منطقه است.الصطوف گفت: دولت جدید آمریکا در پشت اقدامات گروههای تروریستی برای محاصره الحسکه و قامشلی قرار گرفته است.

وی در عین حال با اشاره به لزوم پایداری و مقاومت در برابر توطئه های آمریکا تاکید نمود: مقاومت تنها راهکار برای خلاص شدن از حضور آمریکا در منطقه است.

این در حالی است که هفته های گذشته تحرکاتی برای احیای داعش از سوی بعضی جریان های منطقه ای در عراق و سوریه انجام گرفت. انفجارها و عملیات انتحاری در عراق و سوریه که در فاصله زمانی و با پیغام کاملاً روشنی انجام شد نشان داد که جریانی به دنبال احیای داعش است هرچند بخوبی می داند که این موضوع امکان پذیر نیست. اما کوشش می نماید تا با تقویت این فرایند و نیز عملیات رسانه ای به چند هدف مهم برسد که مهمترین آن توجیه حضور نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه و نیز مدیریت پروژه ناامن سازی در منطقه است.

از سویی دیگر باید گفت که ایالات متحده آمریکا نیز همچون عربستان سعودی بیشترین سود و منفعت را از بسط ناامنی در عراق، می بَرد. واشنگتن از رهگذر پیاده سازی پروژه ناامن سازی عراق به دنبال آن است تا از میزان فشارهای داخلی عراق بر خود برای خروج از خاک این کشور بکاهد. گروه های مقاومت جملگی خواهان خروج هرچه سریع تر آمریکایی ها از خاک عراق هستند و به همین دلیل، واشنگتن با گسترش ناامنی در عراق به دنبال رهایی یافتن از این فشارهاست.

آمریکا به دنبال آن است تا از رهگذر ایجاد خلأ امنیتی در عراق دستاویزی برای بقایِ بیشتر نظامیان خود در خاک این کشور بیابد. در واقع، آمریکایی ها از رهگذر ناامن سازی عراق به دنبال یافتن توجیهی برای تداوم بقای حضور نظامی خود در خاک عراق هستند. آنها کوشش می نمایند اوضاع امنیتی عراق را با مشکل روبرو سازند تا بدین ترتیب، از خلأ امنیتی در این کشور به عنوان دستاویزی برای تداوم حضور نظامی خود بهره برداری نمایند. احیای تروریست های تکفیری داعش در عراق ازجمله دیگر اهداف ایالات متحده آمریکا از بسط ناامنی در این کشور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 809

به "برنامه دولت بایدن برای احیای داعش در عراق و سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه دولت بایدن برای احیای داعش در عراق و سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید