اندیشکده رند به تلفات غیرنظامی بیش از حد طی عملیات آمریکا در عراق و سوریه اشاره کرد

به گزارش رپید دانلود، اندیشکده آمریکایی رَند کورپوریشن در تحقیقی جدید افشا کرد، آمریکا باید یاد بگیرد چطور در جریان عملیات هایش در خارج از کشور از تلفات غیرنظامی اجتناب کند و خسارت های ثانویه را کاهش دهد.

اندیشکده رند به تلفات غیرنظامی بیش از حد طی عملیات آمریکا در عراق و سوریه اشاره کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این تحقیق تحت عنوان جنگ هوایی علیه گروه تروریستی داعش تلاش های تحت رهبری آمریکا علیه داعش در عراق و سوریه بین سال های 2014 تا 2019 میلادی را بررسی کرد.

اندیشکده رَند در توصیه هایی که برمبنای داده های این تحقیق ارائه کرده، گفت: این نیروی مشترک باید دکترین هدفگیری خود بر مبنای تجربه در عملیات عزم پایدار را تغییر دهد تا فرایند هدفگیری را کارآمدتر کند.

این اندیشکده افزود: به نیروهای هوایی آمریکا باید قوانین تعامل در عملیات هوا به هوا آموزش داده شود تا درک کنند که از آنها انتظار می رود ضمن اجتناب از تشدید سهوی تنش ها، از حریم هوایی دفاع کنند.

این اندیشکده تاکید کرد: نیروی هوایی باید تلفات غیرنظامی و خسارت های ثانویه را محدود کند، جنگ افزارهای هدایت شونده بسیار دقیق را برای همه میادین جنگی اختصاص دهد و نحوه استفاده ایمن از مهمات انتخاب دوم و سوم را شناسایی کند.

اندیشکده رند گفت: نیروی هوایی آمریکا برای حمایت از فرایند هدفگیری کارآمدتر به متخصصان اطلاعاتی و هدف گیری بیشتری نیاز دارد.

براساس داده های رسمی سال 2019 میلادی از نیروهای ائتلافی، از سال 2014 میلادی 1319 غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی آمریکا و متحدانش در عراق و سوریه کشته شدند. در همین حال پروژه غیرانتفاعی جنگ های هوایی مستقر در انگلیس برآورد می کند که تعداد تلفات غیرنظامی ممکن است 10 برابر بیشتر باشد و بیش از 13 هزار غیرنظامی کشته شده باشند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 840

به "اندیشکده رند به تلفات غیرنظامی بیش از حد طی عملیات آمریکا در عراق و سوریه اشاره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده رند به تلفات غیرنظامی بیش از حد طی عملیات آمریکا در عراق و سوریه اشاره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید