اندروید 11 چه زمانی برای گوشی ها منتشر می گردد؟

به گزارش رپید دانلود، اندروید 11 بالاخره به صورت رسمی معرفی گردید و بسیاری از کاربران بی صبرانه منتظر دریافت و تجربه قابلیت های جدید آن هستند. اما از آنجایی که شرکت های مختلف باید ابتدا آن را برای عرضه در گوشی های خود شخصی سازی نمایند، بنابراین سؤال بسیار مهمی که برای کاربران پیش می آید، زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های مختلف است که در این مطلب با توجه به سوابق هر شرکت در ارائه به روزرسانی، به این موضوع خواهیم پرداخت.

اندروید 11 چه زمانی برای گوشی ها منتشر می گردد؟

همان طور که می دانید، زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های مختلف کاملا به شرکت های سازنده و تغییراتی که قصد دارند روی آن اعمال نمایند بستگی دارد. همچنین نوع گوشی (پرچم دار، میان رده، پایین رده) هم می تواند در زمان دریافت به روزرسانی تأثیرگذار باشد چون معمولا گوشی های بالارده زودتر به روزرسانی دریافت می نمایند. اما طی سال های اخیر تعداد گوشی های میان رده بسیار افزایش یافته و شرکت ها نباید در عرضه این به روزرسانی ها تا این اندازه تعلل نمایند.

در بین گوشی های اندرویدی، تنها پیکسل ها هستند که بدون هیچ گونه تأخیر به روزرسانی های متنوع را دریافت می نمایند اما متأسفانه بعضی از گوشی های میان رده یا پایین رده که با اندروید 9 راهی بازار شدند، ماه قبل به اندروید 10 آپدیت شدند و این یعنی 1 ماه قبل از معرفی رسمی اندروید 11. با این حال این موضوع غیر قابل انکار است که در درجه اول محصولات گوگل، سپس پرچم دارها و بعد از آن گوشی های ارزان قیمت تر به روزرسانی ها را دریافت می نمایند.

انتشار اندروید 11 چه زمانی رخ می دهد؟ مسلما پاسخ قطعی برای این پرسش نخواهیم داشت اما می توان با نگاهی به سوابق گذشته شرکت ها و عملکرد آن ها در ارائه به روزرسانی، تا حدودی این زمان را پیش بینی کرد.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های سامسونگ

یکی از عظیمترین مشتریان اندروید سامسونگ است و همچنین متأسفانه یکی از شرکت هایی است که بیشترین تأخیر را در عرضه به روزرسانی های اندروید برای گوشی های خود دارد. البته این موضوع آن قدرها هم بد نیست چرا که این شرکت از رابط کاربری بسیار قدرتمندی در بین دیگر شرکت ها بهره می برد و بنابراین فرایند ایجاد تغییرات روی اندروید کمی طول خواهد کشید. با این حال این طور که به نظر می رسد غول کره ای به تازگی تصمیم گرفته این شرایط را بهبود بخشیده و به روزرسانی ها را زودتر از قبل راهی گوشی های خود کند.

گوشی های سری اس 20

سامسونگ قول داده گوشی های سری اس 20 اولین محصولاتی خواهند بود که به روزرسانی One UI جدید را (اندروید 11) دریافت خواهند کرد. با توجه به گفته های این شرکت، آپدیت اندروید 11 سال جاری و به احتمال بسیار زیاد در ماه دسامبر یعنی در بازه زمانی 11 آذر تا 11 دی ماه، برای گوشی های این خانواده عرضه می گردد. اگر این اتفاق رخ دهد، در واقع یعنی بعد از 3 ماه، کاربران سری اس 20 می توانند اندروید جدید را تجربه نمایند. البته این زمان می تواند بسته به شرکت مخابراتی و بازار عرضه، تا ژانویه یا فوریه 2021 (12 دی تا 10 اسفند) هم طول بکشد.

گوشی های سری نوت 20

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های سری نوت 20 هم احتمالا مشابه سری اس 20 خواهد بود. البته از آنجایی که اس 20 و برادران عظیمترش زودتر از نوت ها وارد بازار شدند، احتمال اینکه تا آخر سال جاری این آپدیت را دریافت نمایند بسیار بیشتر است. بنابراین محتمل ترین زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های سری نوت 20، اوایل سال بعد خواهد بود. هرچند این احتمال هم وجود دارد که تعداد کمی از کاربران تا آخر سال جاری آن را دریافت نمایند.

گوشی های سری نوت 10

گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس که در سال 2019 راهی بازار شدند احتمالا کمی بعد از سری اس 20 اندروید 11 را دریافت خواهند کرد. این طور که به نظر می رسد، اواسط ماه ژانویه، (12 - تا سرانجام دی ماه)، محتمل ترین زمان دریافت به روزرسانی جدید برای سری نوت 10 خواهد بود.

گوشی های سری اس 10

اگرچه این گوشی ها 1 سال پیش راهی بازار شدند اما تنها با یک ماه تأخیر به نسبت همتاهای خود از سری نوت، به روزرسانی جدید را دریافت خواهند کرد. بنابراین اواسط ماه فوریه سال میلادی آینده (13 - تا سرانجام بهمن ماه)، محتمل ترین زمان انتشار اندروید 11 برای سری اس 10 خواهد بود.

با در نظر دریافت آنچه که از سامسونگ می دانیم، به نظر می رسد کاربران پرچم داران این شرکت باید حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه منتظر دریافت اندروید 11 باشند.

  • 5 قابلیت اندروید 11 که تجربه کاربری موبایل را متحول می نمایند

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های ال جی

ال جی بعد از گذراندن سال های نه چندان پیروز، محصولات خوب متعددی را طی یکی دو سال اخیر راهی بازار کرد. این شرکت معمولا جدیدترین پرچم دارهای خود را با سرعت خوبی به روزرسانی می نماید اما تأخیر زیادی در عرضه این به روزرسانی ها برای گوشی های نسل قبل خود دارد. در واقع در این زمینه حتی از سامسونگ هم عملکرد بسیار ضعیف تری دارد.

ال جی ولوت

گوشی ال جی ولوت یکی از زیبا ترین میان رده های شرکت کره ای است که از مشخصات سخت افزاری خوبی هم برخوردار است. این گوشی که انگار جایگزین ال جی G9 شده، احتمالا اولین نماینده ال جی خواهد بود که اندروید 11 را دریافت می نماید که با توجه به آنچه که از این شرکت می دانیم، احتمالا این اتفاق در ماه ژانویه سال بعد (12 دی - 11 بهمن) رخ خواهد داد.

ال جی V60

زمان انتشار اندروید 11 برای ال جی V60، که پرچم دار این شرکت هم به حساب می آید احتمالا در همان ماه ژانویه و یا حداکثر یک ماه بعد و در ماه فوریه خواهد بود. اما به طور کلی ماه فوریه (بهمن - اسفند) می تواند تاریخ دقیق تری باشد.

ال جی جی 8 (G8)

ال جی معمولا تا دو سال گوشی های پرچم دار خود را به روزرسانی می نماید و این یعنی ال جی جی 8 اندروید 11 را هم دریافت خواهد نمود. متأسفانه از آنجایی که این محصول در سال 2019 راهی بازار شده بنابراین کاربران آن باید احتمالا تا اواخر ماه مه یا اوایل ژوئن سال 2021 (خرداد ماه سال 1400) برای دریافت اندروید 11 منتظر بمانند.

ال جی V50

ال جی V50 هم چند ماه بعد از جی 8 راهی بازار شد و بنابراین به نظر می رسد باید در تاریخ مشابهی (خرداد ماه 1400)، اندروید 11 را دریافت کند.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های گوگل پیکسل

از آنجایی که اندروید، سیستم عامل گوگل است و گوشی های پیکسل هم توسط این شرکت فراوری می شوند، بنابراین بدیهی است از لحاظ زمان دریافت به روزرسانی، پیکسل ها در اولویت باشند. البته ناگفته نماند بعضی از شرکت ها که تغییرات زیادی روی این سیستم عامل پدید نمی آورند، در حال بهبود سرعت به روزرسانی هستند اما باز هم پیکسل ها زودتر از بقیه آپدیت دریافت می نمایند.

گوگل اکنون گوشی های متنوعی در بازار دارد. از پیکسل 2 و 2XL گرفته تا پیکسل 4a، همه این محصولات بدون تأخیر خاصی به روزرسانی اندروید را دریافت می نمایند. البته بدیهی است گوشی های جدید در اولویت قرار دارند اما بعید به نظر می رسد انتشار اندروید 11 برای همه آن ها بیشتر از 1 یا 2 هفته طول بکشد.

  • مقایسه گوگل پیکسل 4a با وان پلاس نورد؛ کدام یک ارزش خرید بیشتری دارد؟

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های وان پلاس

به جز گوگل، وان پلاس در بین شرکت های سازنده گوشی اندرویدی، زودتر از همه به روزرسانی را برای گوشی های خود عرضه می نماید. یکی از دلایل این موضوع، سادگی رابط کاربری OxygenOS است که در واقع تفاوت خاصی بین آن و اندروید استوک وجود ندارد. بنابراین وان پلاس به سرعت می تواند تغییرات مورد نظر را روی آن اعمال کند.

گوشی های سری وان پلاس 8

اگر از گوشی های وان پلاس سری 8 استفاده می کنید، احتمالا جزء آن دسته از کاربرانی خواهید بود که زودتر از سایرین اندروید 11 (OxygenOS 11 بتا) را دریافت خواهید کرد. اگر هم تمایلی به نصب نسخه بتا ندارید می توانید یکی دو ماه منتظر مانده و سپس نسخه اصلی را دریافت کنید. به طور کلی به نظر می رسد فرایند انتشار اندروید 11 برای گوشی های جدید وان پلاس تا آخر سال جاری به طول می انجامد.

گوشی های سری وان پلاس 7 و 7T

سری وان پلاس 7 و 7T هم احتمالا در یک زمان مشابه اندروید 11 را دریافت می نمایند. معمولا تأخیر در عرضه اندروید برای دو نسل متفاوت از گوشی های وان پلاس حداکثر 1 ماه است. بنابراین به احتمال بسیار زیاد، کاربران این گوشی ها هم تا آخر سال جاری اندروید 11 را دریافت خواهند کرد.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های موتورولا

موتورولا هم مانند وان پلاس تغییرات زیادی روی اندروید پدید نمی آورد اما متأسفانه این موضوع باعث نشده به روزرسانی های این سیستم عامل سریع تر به دست کاربران برسد. البته به لطف ساده تر شدن فرایند انتشار به روزرسانی اندروید، احتمالا دیگر شاهد تأخیر طولانی نخواهیم بود.

موتورولا اج پلاس

موتورولا اج پلاس اولین پرچم دار مدرن این شرکت به حساب می آید و از آنجایی هم که جانشین هیچ گوشی دیگری نشده، بنابراین انتظار داریم به روزرسانی اندروید 11 سریع تر برای آن منتشر گردد. البته بعد از عرضه این محصول به بازار یک سری صحبت هایی پیرامون مدت زمان پشتیبانی از آن شکل گرفت. موتورولا در ابتدا اظهار داشت این محصول تنها به مدت یک سال به روزرسانی دریافت خواهد نمود اما بعد از گذشت مدتی آن را به دو سال افزایش داد.

موتورولا اج پلاس یک پرچم دار 1000 دلاری است و قطعا کسی که برای خرید آن چنین هزینه ای پرداخت می نماید انتظار پشتیبانی نرم افزاری بلند مدت و بدون دردسر را هم دارد. بنابراین اگر این شرکت بخواهد کاربران را راضی نگه دارد نه تنها باید به خوبی از محصولات خود، به خصوص پرچم دارها پشتیبانی کند بلکه فرایند انتشار به روزرسانی برای آن ها را هم سریع تر کند.

گوشی های سری موتو جی (Moto G)

سری موتو جی، اصلی ترین گوشی های موتورولا را تشکیل می دهند. به تازگی گوشی های موتو جی استایلوس و جی فست هم به جمع آن ها اضافه شده اند و ارزش خرید بسیار بالایی هم دارند. اما این محصولات چه زمانی به روزرسانی اندروید را دریافت می نمایند؟ با توجه به آنچه که در گذشته از موتورولا شاهد بودیم، احتمالا در ماه مه سال 2021 (اردیبهشت - خرداد)، گوشی های سری موتو جی به اندروید 11 به روزرسانی خواهند شد. هرچند این موضوع شاید برای کاربران خوشایند نباشد اما این محصولات میان رده هستند و نباید انتظار داشته باشیم فرایند انتشار به روزرسانی های عظیم برای آن ها مشابه پرچم دارها باشد.

هنوز خبری در رابطه با زمان انتشار اندروید 11 برای دیگر شرکت ها نظیر هواوی، شیائومی، نوکیا و … منتشر نشده اما به محض آگاه شدن از جزئیات بیشتر، این مطلب به روزرسانی خواهد شد.

  • همکاری سامسونگ و کوالکام در ساخت پردازنده های 5G ارزان قیمت

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 540

به "اندروید 11 چه زمانی برای گوشی ها منتشر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید 11 چه زمانی برای گوشی ها منتشر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید