اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی موافقت کرد ابراز خوشنودی ترزا می از موافقت اروپا با مرحله دوم برگزیت

به گزارش رپید دانلود، رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه موافقت کردند که صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی را برای یاری به بهبود شرایط ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ایجاد نمایند. ارائه جزئیات این صندوق تا تابستان به تاخیر افتاده است.

اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی موافقت کرد ابراز خوشنودی ترزا می از موافقت اروپا با مرحله دوم برگزیت

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش فرانس 24، در حالی که دفتر مرکزی اتحادیه اروپا در بروکسل به همراه بسیاری از کشورهای اروپا در قرنطینه به سر می برند، رهبران 27 کشور اروپایی با برگزاری کنفرانس ویدئویی چهار ساعته به آنالیز برنامه توسعه ایی و بودجه مشترک برای سال های 27 -2021 پرداختند.

بودجه مشترک چند ساله حدود یک درصد از فراوری مالی اتحادیه اروپا را شامل می گردد که مدت ها است به یکی از بحث انگیزترین موضوعات اعضای اتحادیه اروپا تبدیل شده است.

به نوشته فرانس 24، اگر چه جوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا پس از انتها این نشست از آن به عنوان پیشرفت عظیم استقبال کرد، اما اجرای این طرح آسان نخواهد بود

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه گفت که اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا در خصوص اینکه آیا این صندوق باید وام های بلاعوض را تأمین کند یا وام های ساده، ادامه دارد.

مکرون به خبرنگاران در پاریس اضافه نمود، اختلافات همچنان پابرجاست.

وی توضیح داد، اگر اروپا میزان وام به دیگران را افزایش دهد، کشورهای بدهکار مانند ایتالیا، بلژیک و یونان را با بدهی های بیشتر مواجهه خواهد نمود.

قاره اروپا با بیماری سخت کووید 19 و شوک شدید مالی رو به رو است و همین امر منجر به بسته شدن مرزها در سراسر اتحادیه اروپا شده و این شرایط موجب شده تا بعضی اعضای این اتحادیه برای تامین تجهیزات پزشکی مورد احتیاج کوشش نمایند.

کریستین لاگارد رییس بانک مرکزی اروپا به رهبران کشورهای عضو گفت که این بیماری همه گیر می تواند 5 تا 15 درصد بازده مالی منطقه یورو را کاهش دهد.

براساس نظرسنجی رویترز، رشد مالی پیش بینی شده برای منطقه یورو در سال 2020 حدود 5.4 درصد است که این بدترین سال از زمان معرفی ارز مشترک در سال 1999 است.

صندوق بین المللی پول نیز در آخرین پیش بینی خود گفت که رشد مالی اروپا در سالجاری میلادی 7.5 درصد کاهش خواهد یافت.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rapidownload.ir شناسه مطلب: 308

به "اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی موافقت کرد ابراز خوشنودی ترزا می از موافقت اروپا با مرحله دوم برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی موافقت کرد ابراز خوشنودی ترزا می از موافقت اروپا با مرحله دوم برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید